Jak výrazná byla česká a československá stopa na světových šampionátech v atletice?
Česká královna oštěpu nejemotivněji prožívala zisk světového zlata z Londýna v roce 2017
Ósaka, Tegu a Londýn. Ve všech těchto destinacích se oštěpařka Barbora Špotáková radovala ze zisku zlaté světové medaile. Po londýnském triumfu v roce 2017 neskrývala krátce po závodě velkou radost. „Nic víc než tohle jsem prostě nemohla zažít. Na takhle silné emoce nebyla moje hlava psychicky připravená. Vidět všechny kamarády, kteří zpívali hymnu, to byla úplně jiná dimenze,“ říkala tehdy dojatá česká královna oštěpu. V současnosti se chystá na srpnové mistrovství Evropy.
Související
-
Jaké byly osudy českých hokejistů draftovaných do NHL?
Draft znamená vstupní bránu do nejprestižnější hokejové klubové soutěže. Na které české hráče v minulosti padla volba kanadských a amerických trenérů a manažerů klubů NHL?
-
Vybavíte si největší fotbalové přestupy českých hráčů? Který byl nejdražší?
Přestupy fotbalistů vždy rezonují. U fanoušků, u trenérů, u funkcionářů, ale i mezi běžnou populací. Jaké megapřestupy proběhly v českém fotbalovém prostředí?
-
Ke sportu patří i senzace. 6 překvapivých triumfů v historii českého sportu a jeden propadák
Sport je krásný, ale i krutý v tom, že fanoušek ani sportovec nikdy nemůže dopředu vědět, jak klání dopadne. Každý den od 8:20 si přiblížíme senzační výhry, ale i prohry.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?