Hokejisty Třince a Brna čeká zápas pod širým nebem. V Bratislavě na Tehelném poli odehrají extraligové utkání

Přes 22 tisíc diváků může sledovat páteční zápas hokejové extraligy mezi Třincem a Kometou Brno. Hrát se totiž bude venku na fotbalovém stadionu Tehelné pole v Bratislavě v rámci takzvaných Winter Games. Oba české týmy vyjely do dějiště utkání o den dříve a v nezvyklých podmínkách si zatrénovaly. Jak velké zkušenosti se zápasy pod širým nebem mají hráči současného kádru Ocelářů a Komety? Kolik slovenských hokejistů se dočká takřka domácí atmosféry? Dozvíte se v reportáži.

Moc hráčů a ani trenérů na obou stranách nemá s těmito zápasy zkušenosti. Výjimkou je třeba třinecký obránce Jakub Jeřábek, který si v roce 2017 za Montreal po boku Tomáše Plekance zahrál v Ottawě na hřišti TD Place pro americký fotbal, a to před téměř 34 tisíci diváků.

Zkušenosti z NHL

„Strašně záleží na počasí. Zima by ani nevadila, ale vítr dokáže být někdy šílený. Doufám, že bude příjemně a užijeme si to,“ přeje si Jeřábek.

Před více než pěti lety musel mít v Kanadě speciální doplňky k výstroji.

„Zažil jsem akorát takové hřejivé polštářky ve výstroji, které jsme používali v Ottawě. Bylo tam -17 stupňů, hrozná zima a ještě foukal vítr, takže pocitově to bylo možná ještě méně. Polštářky jsme měli v bruslích i v rukavicích, ale stejně to moc nepomohlo. V Americe je to spíš takové divadlo pro lidi. Když je špatné počasí, kolikrát to má s hokejem málo společného. Člověk musí hrát jednoduše a být opatrný,“ vzpomíná třinecký obránce Jeřábek.

Slovenští hráči v dresu Komety a Třince

Zápas v Bratislavě by mohl být vyprodaný. „Není pochyb o tom, že přijde hodně slovenských fanoušků, protože Brno i Třinec jsou na Slovensku hodně populární kluby. Očekáváme velkou enklávu z obou měst, takže věříme v hodně dobrou atmosféru,“ říká Radiožurnálu Sport asistent třineckého trenéra Vladimír Országh.

Kometa Brno má v sestavě čtyři slovenské hráče, Třinec hned osm. Oceláři navíc asistenta Országha. Tehelné pole v Bratislavě pro ně bude mít takřka domácí atmosféru.

„Může to být jednou za život, takže si to chceme užít. Zároveň jde ale o ligový zápas, ve kterém jde o důležité body. Bude to pro nás nová zkušenost, ale chceme odehrát kvalitní zápas,“ doplňuje třinecký asistent.

Zápas Komety a Třince pod širým nebem začíná v Bratislavě v 18.30. V pořadu S mikrofonem za hokejem uslyšíte na Radiožurnálu Sport přímo z místa reportéra Davida Nekvindu.

autoři: David Procházka , rej
Spustit audio

Související