Fotbalový šampionát v Kataru je minulostí. Jaké momenty zasáhly fanoušky nejvíc?

Geniálně zahraný přímý kop přinesl Nizozemcům gól naděje, postup přes Argentinu ale neznamenal

Moment geniality Oranjes k obratu nedovedl, i tak se na gól Weghorsta z 11. minuty nastavení zápasu bude dlouho vzpomínat. Nizozemci si chytře rozehraným volným přímým kopem zpoza šestnáctky v poslední minutě čtvrtfinále s Argentinou řekli o gól šampionátu. Střídající Koopmeiners překvapivě z výhodné vzdálenosti nevystřelil, ale zvolil přihrávku na Weghorsta. Toho neubránil Fernández, útočník istanbulského Besiktase překonal Emiliana Martíneze a poslal zápas do prodloužení.

Užijte si fotbalovou parádu, kterou předvedli Nizozemci v poslední minutě základní hrací doby čtvrtfinále proti Argentině.

autoři: Pavel Tylšar , rej
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.