Fotbal živě! Radiožurnál vysílá vybrané zápasy. Podívejte se na program přenosů

14. červen 2021

Reprezentace České republiky se ve skupinové fázi mistrovství Evropy ve fotbale střetne se Skotskem, Chorvatskem a Anglií. Všechny jejich zápasy uslyšíte v přímém přenosu na Radiožurnálu i Radiožurnálu Sport.

Češi na EURO 2020

• 14. 6. od 15:00 Skotsko - Česko (0:2),
  • 18. 6. od 18:00 Chorvatsko - Česko (1:1),
  • 22. 6. od 21:00 Česko - Anglie (0:1).

Čeští fotbalisté ve svém druhém utkání skupiny D na mistrovství Evropy remizovali s Chorvatskem 1:1 a díky výsledkům ostatních zápasů mají jistý postup do osmifinále. Svěřence trenéra Jaroslava Šilhavého poslal v Glasgow v 37. minutě do vedení z penalty Patrik Schick. Dvě minuty po pauze vicemistři světa z roku 2018 srovnali zásluhou Ivana Perišiće.

„Je škoda, že jsme ten nadějný výsledek 1:0 neudrželi. Bohužel přišla malá chyba na půli hřiště a Chorvati nás za ni potrestali. Ale jinak si myslím, že jsme ten zápas odpracovali velmi dobře. Nakonec bod není špatný a uvidíme, jak to bude vypadat dál,“ řekl Radiožurnálu po zápase kapitán českého týmu Vladimír Darida.

Dominantní výkon proti Skotům

Česká fotbalová reprezentace ve svém úvodním zápase na Euru zvítězila nad Skotskem 2:0. Svěřenci Jaroslava Šilhavého se tak posunuli na první místo tabulky skupiny D. V Glasgow šli Češi do vedení krátce před poločasovou přestávkou, kdy se trefil hlavou Patrik Schick. Útočník Leverkusenu se prosadil i v druhé půli krásnou ranou z dálky.

„Všichni jsme se na zápas hrozně těšili. Já už jsem si ho předtím přehrával několikrát v hlavě, takže jsem ho dnes hrál možná už popáté. Promítal jsem si v hlavě různé situace, mezi ně možná patřil i tento gól. Trefil jsem to hezky,“ řekl Radiožurnálu Schick.

Soutěžte o DAB+ rádio

Soutěžte během mistrovství Evropy ve fotbale o DAB+ rádio. Herci a naši noví moderátoři Ladislav Hampl, David Novotný a Pavel Nečas nám pokaždé před zápasem českých fotbalistů řeknou jejich tip na výsledek. Pokud chcete získat nové rádio stačí, kdy nám na e-mail mefotbal@rozhlas.cz pošlete jméno moderátora, který bude podle vás svým tipem nejblíže výsledku. Pokud se trefíte, budete zařazeni do slosování o tři digitální rádia.

EURO na Radiožurnálu a Radiožurnálu Sport

Fotbalové mistrovství Evropy ve fotbale 2020 nabídne od 11. června celkem 51 zápasů. Letošní ročník je trochu netradičně pořádán hned v 11 státech po celé Evropě – v Ázerbájdžánu, Německu, Itálii, Rusku, Dánsku, Irsku, Maďarsku, Belgii, Nizozemsku, Rumunsku, Španělsku, Skotsku a Anglii. Finále celého turnaje se potom odehraje v Londýně.

Naše reprezentace ke všem zápasům ve skupině nastoupí na Britských ostrovech a nebude to mít vůbec jednoduché. První zápas totiž už 14. června odehraje v Glasgow proti Skotsku, ve druhém zápase se střetne s Chorvatskem a na poslední duel základní části turnaje se přesune do Londýna, kde vyzve Anglii. Odehraje tedy hned dvě utkání proti pořadatelským státům.

Adresa webového přehrávače je mujrozhlas.cz/zive/radiozurnal.
Živé vysílání najdete také v mobilních aplikacích. A jak naladit Radiožurnál na rádiu? Vysíláme analogově i digitálně. Podívejte se na mapu našich vysílačů.

Radiožurnál Sport vám jako jediné rádio v české republice přinese všechny zápasy české reprezentace živě. Na místě budou naši redaktoři Jan Suchan a Lukáš Michalík, kteří  budou zápasy komentovat přímo z Velké Británie. Během celého mistrovství Evropy pro vás navíc chystáme řadu magazínů a reportáží.

Nenechte si ujít skvělou fotbalovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.