Fotbal živě! Radiožurnál Sport vysílá zápasy českých týmů v Evropské lize

22. únor 2024, aktualizováno

Fotbalisté Sparty v domácí odvetě 2. kola Evropské ligy porazili oslabený Galatasaray Istanbul 4:1 a v součtu s úvodní venkovní prohrou 2:3 z minulého týdne postoupili do osmifinále. Dalšího soupeře jim určí páteční los, stejně jako pražské Slavii.

Čtvrtek 22. února, 21.00

• Odveta 1. kola play off Evropské ligy: Sparta - Galatasaray 4:1

Sparťany poslal do vedení Angelo Preciado, za hosty srovnal Abdülkerim Bardakci. V 70. minutě uviděl červenou kartu obránce Galatasaraye Kaan Ayhan a domácí přesilovku třikrát využili. Nejprve se trefil střídající Indrit Tuci a poté Lukáš Haraslín s Janem Kuchtou.

Sparta porazila v pohárech některý z tureckých týmů po šesti zápasech a sérii pěti proher. Úvodní vyřazovací kolo v pohárech přešla po osmi letech. Galatasaray prohrál po 14 soutěžních duelech a šňůře 10 výher.

Čtvrtek 15. února, 18.45

• 1. kolo play off Evropské ligy: Galatasaray - Sparta 3:2

V prvním poločase se dokázal prosadit jen Galatasaray, když Kerem Demirbay střelou na bližší tyč překonal brankáře Vindahla. Po výměně stran dokázala Sparta srovnat, Angelo Preciado úspěšně vypálil na hranici vápna. Istanbulský tým se díky vlastnímu gólu Ladislava Krejčího dokázal znovu dostat do vedení, Sparta se ale opět dotáhla díky trefě Jana Kuchty. O finálním výsledku rozhodl až v nastavení argentinský útočník Mauro Icardi a Galatasaray tak příští týden přijede do Prahy v lepší pozici.

Utkání v Istanbulu sledoval reportér Pavel Tylšar.

Nenechte si ujít skvělou fotbalovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

autoři: Radiožurnál Sport , rej