Fotbal živě! Radiožurnál Sport vysílá fotbalová utkání českých týmů v základní skupině evropských pohárů. Podívejte se na program přenosů

13. září 2022, aktualizováno

Evropské pohárové soutěže začínají skupinovou fázi. Plzeň v milionářské soutěži, premiéra Slovácka v základních skupinách evropských soutěží a snaha Slavie dojít v Konferenční lize, co nejdál. To nabízí skupinová fáze evropských pohárů. Podaří se českým celkům úspěšně vstoupit? Všechny zápasy nabízíme živě. Tak si nenechte ujít fotbalovou atmosféru, ať jste kdekoliv, a fanděte s Radiožurnálem Sport.

Čtvrtek 15. září

21:00

1. FC Köln - Slovácko 4:2
2. zápas skupiny D Evropské konferenční ligy

Fotbalové Slovácko ve druhém duelu ve skupině Konferenční ligy prohrálo na hřišti bundesligového Kolína nad Rýnem 2:4. Klub z Uherského Hradiště krátce po změně stran dotáhl dvougólové manko. Za stavu 2:2 se střelec jedné z branek Jan Kalabiška po sporném souboji ve vápně skácel na zem, ale penalta se nepískala. Za několik minut na druhé straně proměnil pokutový kop faulovaný Ljubičič.

Přímo na stadionu utkání komentovali David Procházka a David Nekvinda.

18:45

Slavia – Ballkani 3:2
2. zápas skupiny G Evropské konferenční ligy

V prvním zápase skupiny na půdě Sivassporu sešívaní remizovali a kosovský outsider FC Ballkani v pražském Edenu Areně dokonce vedl 0:1 a 1:2. Do poločasu ale Slavia zvládla skóre otočit a zlepšeným výkonem ve druhé části hry výsledek udržet.

Přímo na stadionu utkání komentovali Adam Weidenthaler a Petr Mathauser.

Úterý 13. září, 18:45

Viktoria Plzeň – Inter Milán 0:2
2. zápas skupiny C Ligy mistrů

Fotbalisté Plzně prohráli i druhé utkání v základní skupině Ligy mistrů. Interu Milán podlehli na domácím hřišti 0:2 a zůstávají ve skupině C poslední. Plzeňským se nedařilo v útočné fázi hry.

Přímý přenos utkání doprovodil svým komentářem Vladislav Janouškovec a Jan Suchan.

Čtvrtek 8. září

21:00

Sivasspor - SK Slavia Praha 1:1
1. zápas skupiny G Evropské konferenční ligy

Fotbalisté Slavie vstoupili do skupiny Evropské konferenční ligy venkovní remízou 1:1 se Sivassporem. Pražané vedli od čtvrté minuty po brance Petera Olayinky, v 26. minutě vyrovnal domácí Dia Saba. V nastavení mohl o výhře českého vicemistra z penalty rozhodnout střídající Lukáš Provod, pokutový kop ale neproměnil.

FC Barcelona - FC Viktoria Plzeň 5:1
1. zápas skupiny C Ligy mistrů

Fotbalisté Plzně vstoupili do skupiny Ligy mistrů debaklem 1:5 na hřišti favorizované Barcelony. Na stadionu Camp Nou se blýskl hattrickem Robert Lewandowski. Na uvítanou v Lize mistrů přivítalo Viktoriány skoro 77 tisíc fanoušků Barcelony pískotem, domácí příznivci už pak ale většinou jen tleskali  - výkonu katalánského týmu, a současná Plzeň poznala svět velkého fotbalu. „Proč hledat negativa, když je to pro nás zkušenost a ponaučení. Většina z nás hrála takový zápas poprvé, takže to mám spíš v hlavě tak, že co si toho můžeme vzít a jak se můžeme zlepšit dál,“ je si jistý Sýkora, že výsledek z Barcelony týmu neublíží.

18:45

1. FC Slovácko - FK Partizan Bělehrad 3:3
1. zápas skupiny D Evropské konferenční ligy

Fotbalisté Slovácka vstoupili do Evropské konferenční ligy domácí remízou 3:3 s Partizanem Bělehrad. V 19. minutě vedli už 2:0 dvěma brankami Jana Kalabišky, hosty navíc oslabil vyloučený Kristijan Belič, ale ani tuto výhodu nováček na evropské pohárové scéně nevyužil. Srbové skóre otočili, ale remízu zachránil v 83. minutě Libor Kozák.

Nenechte si ujít skvělou fotbalovou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

autoři: Radiožurnál Sport , ova