Do Prahy zamíří top tenistky. Dorazíte za námi na Livesport Prague Open?

25. červenec 2022

Letošní ročník Livesport Prague Open se nezadržitelně blíží a v areálu pražské Sparty je již vše takřka připraveno. Už v sobotu 23. července začne kvalifikační fáze turnaje a v pondělí 25. července naplno odstartuje v areálu Sparty tenisový Livesport Prague Open. Turnaj WTA se do Prahy vrátil po dvou letech a účast na něm přislíbily některé velké světové i české hvězdy, včetně Marie Bouzkové, která si na uplynulém Wimbledonu připsala životní výsledek.

Tradiční ženský tenisový turnaj WTA, který se koná již od roku 2010, se letos teprve podruhé uskuteční na tvrdém betonovém povrchu.

„Všichni organizátoři akcí, festivalů, koncertů se snaží vše dohnat, takže tribuna už stojí měsíc, protože by nebyl nikdo, kdo by ji stihl týden před turnajem připravit. Ta hrubá příprava trvá zhruba měsíc,“ přibližuje ředitel turnaje Miroslav Malý.

Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková si minimálně o jedno utkání prodloužila profesionální kariéru. Na turnaji v pražské Stromovce s parťačkou Lucií Hradeckou postoupily do druhého kola. Otočily pondělní duel proti krajankám Kolodziejové a Detiucové a vyhrály 10:3 v závěrečném supertiebreaku.

Diváci se na pražském turnaji WTA mohou těšit na známě české hráčky jako Barboru Krejčíkovou nebo Marii Bouzkouvou.

Kromě nich ale přicestuje do Prahy třeba olympijská vítězka loňských Her Belinda Benčičová ze Švýcarska, Alizé Kornetová z Francie nebo druhá hráčka světového žebříčku Anet Kontaveitová z Estonska.

Na hvězdné obsazení se těší i nejlepší česká singlistka letošního Wimbledonu Marie Bouzková. Po týdenním volnu se už zapojila do plného tréninku a nemůže se dočkat konfrontace s těmi nejlepšími. Navíc ji může těšit fakt, že si zahraje na domácím turnaji „Jsou to všechno kvalitní hráčky, takže kdybych s nimi hrála pozdější kola, tak by to byla nejlepší varianta. Musí se to ale brát od začátku od prvního kola a těším se na kohokoliv, proti komu budu hrát,“ usmívala se Marie Bouzková.

V sobotu 23. července od 11 hodin začne Livesport Prague Open kvalifikačními boji. Divokou kartu od pořadatelů do nich dostaly i mladé české talenty – Dominika Šalková, Nikola Bartůňková a Barbora Palicová. Vstupenky na kvalifikaci Livesport Prague Open 2022 mají možnost tenisoví fanoušci zakoupit zde. Radiožurnál Sport vyrazí na akci s R-streamem a bude z místa přinášet exkluzivní zpravodajství i speciálně komentovaný přímý přenos v rámci projektu Nevidomý fanoušek. Dorazte za námi nebo si nalaďte Radiožurnál Sport. 

autoři: Radiožurnál Sport , Vojtěch Šilhan , rej
Spustit audio

Související

Sledujte nás