Deník Vojtěcha Šilhana z Kataru! Užijte si s námi atmosféru světového fotbalového šampionátu

Jak fanoušci Brazílie vstřebávají porážku od Chorvatska a předčasný konec na turnaji?

„Byli jsme tak natěšení. Odlétali jsme sem s obrovskou nadějí, že to konečně vyjde. Nevím, asi nám to prostě není souzené. Jsme velmi hrdý národ a tohle je pro nás obrovská bolest, ale jsem pyšná na naše hráče a na to, že jsem Brazilka,“ říkala reportérovi Radiožurnálu Sport po zápase ještě se slzami v očích fanynka Felicita. Brazílie si dělala zálusk na titul, ale na šampionátu v Kataru končí už po čtvrtfinále, ve kterém nezvládla penaltový rozstřel proti Chorvatsku.

„Neumíte si představit, jak smutno u nás bude. Volal jsem si s lidmi z domova a zavládla naprostá hysterie. Vy tohle nikdy nepochopíte, pro nás je fotbal nejdůležitější věc v životě. V době zápasu se v Brazílii zastaví čas. Potrvá dlouho, než se vzpamatujeme. Ale i tak hráče přivítáme jako hrdiny,“ doplnil fanoušek Thiago.

Čtěte také

Brazilské čekání na titul světových šampionů ještě nikdy nebylo delší. Možná i proto dorazilo do Kataru několik desítek tisíc fanoušků. Všichni ho ale budou opouštět zklamaní, brazilské čekání na triumf bude trvat ještě minimálně čtyři roky.

autoři: Vojtěch Šilhan , rej
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.