Deník Vojtěcha Šilhana z Kataru! Užijte si s námi atmosféru světového fotbalového šampionátu

Angličtí fanoušci v Kataru: Na zápas s Francií se těší, ale v postup do semifinále moc nevěří

Stejně jako třeba v Argentině nebo Brazílii je i v Anglii fotbal tak trochu náboženství. Jenže hráči Albionu nevyhráli velký turnaj už přes padesát let a tak se nabízí otázka, jestli stále patří mezi nejužší světovou špičku. A jestli se tak i sami vnímají. Reportér Radiožurnálu Sport Vojtěch Šilhan získal výpovědi anglických fanoušků po osmifinálovém zápasu proti Senegalu, který Angličané vyhráli 3:0. Na zápas s Francií se fanoušci těší, ale v postup do semifinále moc nevěří.

„Upřímně to moc nechápu, že jsme tak moc sebevědomí. To už tady bylo tolikrát, že jsme někam postoupili, a pak nic. Navíc tady nás nikdo neprověřil. Jediný těžší zápas byl se Spojenými státy a už ten jsme nevyhráli. Jsem zvědavý, jak si poradíme s Francií. Přál bych si postup, ale moc pozitivně to nevidím,“ odpověděl před stadionem Al Bayt po zápase Anglie se Senegalem fanoušek Jack na otázku, jestli Anglii vidí jako světovou fotbalovou velmoc.

autoři: Vojtěch Šilhan , rej
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.