Bylo vidět, že Choupenitch chce mít medaili na krku. Přepsal dějiny, myslí si šermíř Beran
Po 113 letech slaví český šerm medaili z olympijských her. Naposledy získal bronzovou medaili Vilém Goppold z Lobsdorfu a také družstvo šavlistů v Londýně v roce 1908. V pondělí se ze stejného kovu radoval i Alexander Choupenitch. „Je to velký bojovník. Odpracoval si to sám během té doby, která byla pro sportovce hrozně náročná. Dal do toho všechno a vyplatilo se to,“ popisuje cestu bronzového medailisty šermíř Jiří Beran.
Jak pomůže úspěch Alexandera Choupenitche šermu jako sportu? Co je na šermu krásného? A jaká jsou pravidla fleretu? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Fleretista Choupenitch vybojoval bronz na olympiádě v Tokiu! Český šerm slaví medaili po 113 letech
„Všechno se ve mě úplně mísí. Před chvílí jsem brečel, teď se směju. Bude chvíli trvat, než to vstřebám,“ popisoval své pocity Choupenitch ve vysílání Radiožurnálu Sport.
-
Šermířská špička je velmi vyrovnaná. Na olympiádě se musí šermovat jinak a riskovat, říká šermíř
„Byla to smolná prohra. Kuba byl lepší,“ myslí si šermíř Jiří Beran o smolné prohře Jakuba Jurky s Japoncem Kazujasu Minobem 14:15.
-
Olympiáda je pro mě pátý Grand Slam. Tenisový areál v Tokiu je krásný, chválí Petra Kvitová
„Takové vedro, dusno a vlhko jsem dlouho nezažila. Není to jednoduché. První den po příjezdu, byl opravdu abnormální,“ popisuje japonské počasí Petra Kvitová.