Anglii na šampionátu povede jako kapitán Harry Kane. Kouč Gareth Southgate spoléhá především na hráče z Premier League

11. listopad 2022

Bez Petra Mikolandy, ale premiérově s fotbalovým reportérem Adamem Weidenthalerem je aktuální díl pořadu S mikrofonem do Anglie. S osvědčenou dvojicí Martinem Minhou a Janem Pěruškou důkladně probírají nominaci Anglie na blížící se mistrovství světa v Kataru. Zaslouží si často kritizovaný Harry Maguire dostat prostor v týmu? Anglická soutěž si dá do 26. prosince pauzu a tak se fotbaloví experti pustili do rekapitulace dosavadního tříměsíčního kolotoče. 

Anglie zveřejnila nominaci na světový šampionát v Kataru, který odstartuje v neděli 20. listopadu.  V kádru „Bílých lvů“ je hned 20 hráčů, kteří na loňském Euru vybojovali stříbrné medaile. O šampionát přijde kvůli zranění pravý obránce Reece James, uzdravit se naopak stihla dlouholetá opora Kyle Walker. Jako kapitán povede Angličany kanonýr Harry Kane. Objevilo se tam i jméno Harry Maguire, což mezi fanoušky vyvolává značné množství emocí. 

„Je vidět, že Maguire je oblíbencem manažera Garetha Southgateho, který rozlišuje výkony hráče v Premier League a za národní mužstvo. On když je v nominaci, tak prostě nebude sedět na lavice, očekávám ho v základní sestavě,“ vyjadřuje se k nominaci často kritizovaného obránce Martin Minha. 

Ligová pauza by mohla pomoci Liverpoolu, který se zatím drží až na osmém místě tabulky a ztratil dvacet bodů.

U Liverpoolu je varující i chování trenéra Kloppa, který se často projevoval velmi negativně. Není ve své kůži a tým i proto může mít nevyrovnané výkony,“ poukazuje Jan Pěruška.

Premier League má po víkendovém kole až do 26. prosince pauzu a tak je čas na rekapitulaci. Kdo je zatím překvapením, zklamáním a černým koněm soutěže? Co za poznatky přidal k reprezentační nominaci Anglie nováček v pořadu Adam Weidenthaler? Užijte si celý díl, navnaďte se na víkendové mače Premier League a blížící se světový šampionát.

autoři: Martin Minha , rej
Spustit audio

Související