Vysočina nasázela Znojmu čtyři góly a slaví svou nejvyšší výhru v lize

2. srpen 2013
Zprávy z

Jihlavští fotbalisté si v pátek připsali nejvyšší výhru ve své prvoligové historii. V utkání 3. kola Gambrinus ligy doma nasázeli Znojmu čtyři branky a vyhráli jasně 4:0. Góly Vysočiny dali Tlustý, Marek, Jungr a Harba.

Zápas provázelo pořádné horko. Pořadatel pan Ruda zhruba hodinu před utkáním řekl, že musí vydržet na sluníčku čtyři hodiny: „Hodinu a půl před zápasem, někteří už tady jsou od jedné hodiny. Pro mě to jsou čtyři hodiny, pro jiné i sedm,“ povídá člen pořadatelské služby. Na otázku, jestli Jihlava vyhraje, odpoví: „Konečně by už měla získat body, ne?“

Přání pana Rudy se začalo plnit hned v deváté minutě. Václav Koloušek rozehrál rohový kop, míč našel Petra Tlustého a ten šanci proměnil: „Šlo nám to. Hnedka ze začátku jsme dali gól a to se pak hraje líp, než když dostane v první minutě gól jako se Spartou.“

Jihlava hrála vydařený zápas. Fanoušci se bavili i za velkého horka, protože Vysočina přidala ještě další tři branky. Podle jednoho ze střelců Marka Junga mohlo být gólů i víc: „Myslím, že jsme podali dobrý výkon. Hlavně nám to tam dneska padalo, mohli jsme přidat i víc gólů.“

Vysočina nakonec nováčka ze Znojma porazila 4:0 a získala v utkání 3. kola Gambrinus ligy první body v nové sezoně. V dalším kole pocestuje Jihlava za týden do Liberce.

Vysočina Jihlava - 1. SC Znojmo 4:0 (2:0)
Branky: 9. Tlustý, 24. Marek, 74. Jungr, 90. Harba.
Rozhodčí: Královec - Wilczek, Zeman.
ŽK: Koloušek - Okleštěk.
Diváci: 3149.
Jihlava: Blažek - Marek, Šourek, Kopic, Tlustý - Masopust, Koloušek (89. Karlík), Jungr, Jánoš, Vaculík (81. Přeučil) - Šimonek (62. Harba). Trenér: Komňacký.
Znojmo: Hrubý - Hnaníček, Jonov, Mudra, Helísek - Buchta, Nepožitek, Okleštěk (77. Tomeček), Lacko (51. Zeba), Vašíček - Heinz (67. Hrošovský). Trenér: Kalvoda.