Tomáš Berdych porazil na Turnaji mistrů Ferrera a stále má šanci na postup do semifinále

6. listopad 2013
Zprávy

Tenista Tomáš Berdych si udržel šanci na postup do semifinále Turnaje mistrů. V Londýně porazil Španěla Davida Ferrera dvakrát 6:4 a připsal si první vítězství. V pátek se Berdych utká se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem ze Španělska.

Berdych může postoupit do semifinále, i když s Nadalem prohraje 0:2 na sety. To se stane v případě, že Berdychův dnešní soupeř Ferrer porazí Švýcara Stanislase Wawrinku. Pokud ale Wawrinka vyhraje, musí český tenista Nadala také porazit. To by byl pro Berdycha těžký úkol, protože Španěla neporazil už sedm let.

Zápas s Ferrerem začal Berdych hned od úvodu odvážně, hrál agresivně a výborně podával, i Ferrer si ale držel servis. Za stavu 3:3 měl český tenista tři brejboly, ty ale ještě nevyužil. Další šanci za stavu 4:4 už ano a při svém podání získal první set poměrem 6:4.

Berdych neupustil od své aktivní hry ani ve druhém setu, hned v první hře měl opět možnost vzít Ferrerovi podání, ale neuspěl. Další brejkboly si vypracoval za stavu 4:4 a podruhé v zápase vzal Španělovi servis. Poté šel podávat na vítězství v utkání a bez problémů duel ukončil. Berdych porazil Ferrera po dvou letech, naposledy to dokázal také ve druhém zápase Turnaje mistrů v roce 2011. Tehdy se mu podařilo ze skupiny postoupit.

Skupina A:
Berdych (5-ČR) - Ferrer (3-Šp.) 6:4, 6:4, Nadal (1-Šp.) - Wawrinka (7-Švýc.) 7:6 (7:5), 7:6 (8:6)