Sparta nestačila doma na Zlín

17. listopad 2002

Velkým ale zaslouženým překvapením skončilo utkání 22. kola Gambrinus ligy mezi Spartou a nováčkem ze Zlína. Domácí prohráli 0:1 a po vyřazení z Poháru UEFA tak musí spolknout další hořkou pilulku. Hosté se stali prvním týmem, který dokázal Spartu v této sezóně porazit. Jediný gól zápasu vstřelil v 68. minutě Petr Novosad. Sparťanské publikum v průběhu utkání skandovalo pokřiky "Košťál ven, "Jarabinský ven a nakonec "všichni ven". Sparta stále vede ligovou tabulku, její náskok na druhou Slavii je ale už jen dvoubodový.

Fotbalisté Baníku Ostrava okusili poprvé v letošní sezóně hořkost porážky na domácí půdě. Na Bazalech prohráli v patnáctém kole Gambrinus ligy s Viktorií Žižkov 0:1. Jedinou branku vstřelil už ve druhé minutě utkání ostravský odchovanec Marcel Lička. I další dva pohároví zástupci zvítězili. Slavia rozhodla o výhře nad Olomoucí 1:0 pět minut před koncem a Liberec si bez problémů poradil s Příbramí 2:0.Tři body zachránila Slavia až pět minut před koncem. Po rohu Rudolfa Skácela vyskočil nejvýše Tomáš Došek a vstřelil jediný gól utkání. V 63. minutě ale mohli Pražané prohrávat. Reiter vystřelil, brankář Slavie Černý už byl překonaný, ale naštěstí pro domácí jej na brankové čáře zaskočil obránce Martin Müller. Trenér Olomouce Jiří Kotrba se tak nedočkal výhry ani na třetí pokus.

Liberec nastoupil k utkání s Příbramí v základní sestavě bez největších opor Kinského, Lukáše, Janů Papouška, Poláka, Hodúra, Zbončáka a Nezmara. I tak byl ale mistrovský tým aktivnější. Už v páté minutě se Liberec radoval z gólu, který vstřelil Gyan. Rozhodčí Řehoř ho ale neuznal, protože podle něj hrál ghanský útočník rukou. O pět minut později se už domácí hráči přece jen radovali. Hostující Rychlík fauloval Čapka v pokutovém území a Slovák penaltu s přehledem proměnil. Příbram byla na cizím hřišti jako tradičně bezzubá a její série bez vstřeleného gólu trvá už 889 minut. Druhou branku domácích přidal střídající Jan Polák střelou s osmnácti metrů.

Synot už pět zápasů neprohrál. V dnešním utkání porazil Bohemians 3:1 a znepříjemnil Klokanům život ve spodních patrech tabulky. O výhře Starého Města rozhodl útočník Jiří Kowalík, který dal v dva góly během dvou minut a s devíti brankami vede tabulku střelců.

Výsledky - 15. kolo:

Baník Ostrava - Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)
Branka: 2. Marcel Lička. Rozhodčí: Hlaváč - Zlámal, Gulajev. ŽK: Drozd, Dvorník - Pikl, Dirnbach, Mikulík. Diváci: 5767

Ostrava: Laštůvka - Pospěch, Bolf, Dvorník, Drozd (46. Mario Lička) - Látal, P. Besta, Čížek (75. Žůrek) - Lukeš - Papadopulos (59. Prohászka), Svěrkoš

Žižkov: Pižanowski - Ščasný, Mlejnský, Klimpl, Mikulík - Stracený (90. Krutý), Pikl, Marcel Lička, Šmarda - Janoušek (79. Novotný), Šebesta (71. Dirnbach)

FC Synot - Bohemians Praha 3:1 (1:0)
Branky: 76. a 78. Kowalík, 19. Polách - 69. Kisel. Rozhodčí: Dvořáček - Ondo, Kordula. ŽK: Kostka, Činčala - Kulig, Obermajer, Baláž, Kisel, Melecký, Šenkeřík, Šírl. Diváci: 2739

Synot: Drobisz - Němčický, Kostka, Palinek, Abrahám - Činčala (71. Vajda), Polách, Šumulikovski, Slončík - Kowalík (90. Gerich), Meduna (81. Slezák)

Bohemians: Čontofalský - Baláž, Obermajer, Švejdík, Třasák - Kisel, Melecký, Szabo (79. Šenkeřík), Kulig - Hartig (83. Koukal), Šírl

Slovan Liberec - Marila Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 11. Slovák z pen., 85. Polák. Rozhodčí: Řehoř - Petřík, Bouše. ŽK: Langer, Johana, Zápotočný - Sňozík, Pergl, Kulič, Randa. Diváci: 5170

Liberec: Hauzr - Pilný, Johana, Holeňák, Zápotočný - Čapek (65. Zbončák), Langer, Slovák, Ančic - Slepička (46. Hološko, 78. Polák), Baffour

Příbram: Sňozík - Randa, Formánek, Riegel, Rychlík (51. Tuma) - Otepka, Pergl, Jarolím, Novák (83. Mácha), Gomés - Siegl (46. Kulič)

SK České Budějovice - SK Hradec Králové 2:1 (2:0)
Branky: 15. Latka, 27. Lafata - 54. Vaniš. Rozhodčí: Polák - Filípek, Pokorný. ŽK: Penner, Sedláček - Bouška, Zemánek, Kubeš. Diváci: 3825

České Budějovice: Seman - Pončák, Konečný, Penner - Chlebek, Plocek, Vozábal, Latka, Sedláček (88. Povišer) - Jůn (79. Matoušek), Lafata (90. Vácha)

Hradec Králové: Podhajský - Kubeš, Lukáš, Zemánek, Kalousek - Mooc (46. Breda), Klapka (75. Kříž), Krmaš, Bouška - Kraus (33. Vaniš), Zoubek

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branka: 85. T. Došek. Rozhodčí: Beneš - Amler, Krátký. ŽK: Vachoušek, Kuchař, Skácel - Vaniak. Diváci: 3757

Slavia: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Hrdlička (46. Vachoušek) - Kuchař, Gedeon, Dostálek, Skácel - Kuka (64. Piták), Adauto (71. T. Došek)

Olomouc: Vaniak - Zbožínek (89. Caha), Rozehnal, Hubník, Kučera - Siegl (76. Ševela), Kováč, Petrenko (41. Vyskočil), Urbánek - Vlček, Reiter

Sparta Praha - Tescoma Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 68. Novosad. Rozhodčí: Matějek - Vodička, Hruška. ŽK: Baranek, Hübschman - Hubáček. Diváci: 2596

Sparta: Blažek - Grygera, Novotný, Hübschman - Zelenka (63. Obajdin), Jarošík, Petráš, Michalík - Poborský, Pospíšil (46. Kincl), Baranek (80. Čížek).

Zlín: Rzeszoto - Kroča, Klhůfek, Koubský, Hubáček - Vidlička (58. Janíček, 90. Dobeš), Švach, Lasota, Novosad - Dujka, Janda (69. Mucha).

Patnácté kolo bude dohráno v pondělí 18. listopadu. V šestnáct hodin nastoupí Brno proti Jablonci.