Neděle 1. srpna

1. srpen 2021

Desátý den přinese Česku další tenisové medaile. Představí se také naši olymponici v jezdeckém sportu a atletice – Miroslav Příhoda, Miroslav Trunda a Pavel Maslák.

Češi na olympijských hrách

TENIS

České tenistky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou zvítězily ve finále olympijského turnaje ve čtyřhře a vybojovaly pro Česko další zlatou medaili. Světový deblový pár číslo jedna si poradil se Švýcarkami Belindou Bencicovou a Viktorijí Golubicovou po setech 7:5 a 6:1.

ATLETIKA

Vít Müller se bohužel do finále závodů na 400 metrů překážek nepodívá. V semifinále zaběhl čas 49,69, který v jeho semifinálovém rozběhu stačil pouze na nepostupové 8. místo.

GOLF

Golfista Ondřej Lieser skončil v golfovém turnaji s výsledkem +10 na posledním 60. místě.

JEZDECTVÍ

Český reprezentant v jezdecké všestrannosti Miloslav Příhoda obdržel v disciplíně cross country s valachem Ferreolusem 30,60 trestného bodu a klesl v olympijském závodě o jednu příčku na 36. místo. Na kontě má 64,40 bodu. Miroslav Trunda dostal s klisnou Shutterflyke dalších 66 bodů a s celkovým ziskem 112,10 je sedmačtyřicátý ze 49 zbývajících jezdců. Program uzavře pondělní parkur, po němž postoupí 25 olympioniků do finále.