Neporazitelnost Argentiny je u konce! Na světovém šampionátu ji šokoval výběr Saúdské Arábie

Třetí hrací den šampionátu a hned velký šok! Fotbalisté Saúdské Arábie na mistrovství světa senzačně otočili úvodní zápas skupiny C a porazili Argentinu 2:1. Favorit zápasu šel sice do vedení už v desáté minutě po brance Messiho z penalty, ale druhá půle patřila Saúdům. Sálih Šahrí ve 48. minutě přes Cristiana Romera přesně zakončil na zadní tyč, o pět minut později se Násir Davsárí přesnou střelou z hranice vápna trefil do horního rohu branky a rozhodl o šokujícím vítězství.

Argentina prohrála poprvé od července 2019 a její šňůra neporazitelnosti skončila po 36 zápasech. Samozřejmě tomu odpovídaly i oslavy v kabině Saúdské Arábie.

Byli jsme výborně připravení a hvězdy nám byly nakloněné. Nesmíme zapomenout, že Argentina je pořád fantastický tým, která neprohrála šestatřicet zápasů a je mistrem Jižní Ameriky. Tohle je ale fotbal a občas se v něm můžou stát bláznivé věci, usmíval se francouzský trenér Saúdské Arábie Herve Renard.

Naopak Argentinci po závěrečném hvizdu jen nevěřícně koukali a kapitán týmu Lionel Messi stál několik desítek sekund na jednom místě a nemohl uvěřit tomu, co se na hřišti právě stalo. Nečekaný zkrat se svěřenci trenéra Lionela Scaloniho pokusí odčinit v sobotním utkání proti Mexiku.

Argentina - Saúdská Arábie 1:2 (1:0)
Branky: 10. Messi z pen. - 48. Šahrí, 53. Davsárí. Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Van Boekel (video, Niz.). ŽK: Malkí, Buláihi, Davsárí, Abdal Hamíd, Abad, Uvaís (všichni Saúd. Ar.). Diváci: 88 012.

Na Radiožurnálu Sport se můžete těšit na přímé přenosy všech 64 utkání s komentářem našich fotbalových reportérů. Hrací časy zápasů jsou v 11.00, 14.00, 17.00 a 20.00. Připravujeme i další zajímavý obsah s fotbalovými osobnostmi, které zavítají k nám do studia. Přímo na místě veškeré dění sleduje reportér Vojtěch Šilhan.

autoři: Jan Suchan , rej