Hokejisté vedoucích týmů extraligy prohráli

19. říjen 2003

Hokejisté prvních dvou celků extraligové tabulky v patnáctém kole prohráli. Pardubice si odvezly ze Zlína porážku 1:4 a Sparta podlehla Kladnu na jeho ledě 0:3. Nedařilo se ani Třinci, který prohrál v Plzní 2:3.

Mistrovská Slavia zápas proti Liberci dobře začala a po první třetině vedla 2:0. Bílí Tygři se ale nevzdali a zápas dovedli do prodloužení. V něm se trefil po minutě Kopecký a rozhodl o výhře Slavie 3:2. Neporazitelnost na vlastním ledě si stále drží Znojmo, tentokrát porazilo Vsetín 2:1. Vítkovice rozhodly o svém vítězství nad Českými Budějovicemi 4:3 třemi góly během 29 sekund.

Už v sobotu vyhrály Karlovy Vary nad Litvínovem 3:0.

Výsledky 15. kola:

Hamé Zlín - Pardubice 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Balaštík (Hamrlík), 24. Jenáček (Barinka), 36. Jenáček (Zubíček), 38. Okál (Vlach) - 54. Lubina
Rozhodčí: Mikula - Čech, Machálek
Vyloučení: 10:8, navíc Divíšek 5 min. a do konce utkání
Využití: 0:1
Diváci: 6311

Vítkovice - České Budějovice 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Kaděra, 22. I. Padělek (P. Míka), 22. Hubáček (Irgl), 22. Kaděra (Burger, Černošek) - 6. Kristek (Jasečko), 37. Ondřej (Kristek), 59. Jasečko (Šimánek)
Rozhodčí: Nečas - Pacal, Pospíšil
Vyloučení: 3:3
Diváci: 3070

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodloužení (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Kadlec (J. Beránek), 15. J. Beránek (D. Hruška), 61. M. Kopecký (Jaroš) - 41. V. Novák (Čakajík), 44. Jiruš (Plodek)
Rozhodčí: Haškovec - Rozlílek, Vitík
Vyloučení: 4:7
Diváci: 2190

JME Znojemští Orli - Vsetínská hokejová 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Erat (Ludvík, Milan Procházka), 19. Uram (Pucher, Barus) - 60. Luža (Stantien, Selingr)
Rozhodčí: Jebavý - Čížek, Padevět
Vyloučení: 4:8
Využití: 1:0
Diváci: 3653

Rabat Kladno - Sparta Praha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 19. Horna (V. Čech, Lažo), 21. Martin Procházka (Kysela), 23. Lažo (Zeman)
Rozhodčí: T. Svoboda - Tošenovjan, Hlavatý
Vyloučení: 9:6
Diváci: 3851

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Krátoška (Vobořil), 48. Jindřich (D. Pospíšil), 55. Andrašovský (J. Straka) - 18. Pletka (R. Král), 25. Pletka (Bordwoski, R. Král)
Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda
Vyloučení: 8:12, navíc Král osobní trest do konce utkání
Využití: 2:2
Diváci: 5699

Karlovy Vary - Litvínov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Košťál (Alinč), 27. Netík (Lipianský, Bednařík), 59. Ptáček (Alinč)
Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blümel
Vyloučení: 3:7, navíc Prorok (Litvínov) 10 min.