Hokejisté Liberce přemohli Znojmo

28. leden 2006

Hokejisté Bílých Tygrů Liberec udrželi v sezoně Tipsport extraligy domácí neporazitelnost. V dohrávce 44. kola zdolali Znojmo 3:1. Domácí rozhodli o triumfu ve třetí třetině, kdy vstřelili všechny góly, a snížili náskok vedoucí Slavie v tabulce na 6 bodů.

V zápase se velmi dlouho čekalo na gól: první trefu si připsal teprve ve 40. minutě znojemský Plášek se svou lehkou tečí. Z vedení se však hosté neradovali dlouho. Hned ve 42. minutě vyrovnal Rataj, který měl proti Trvajovi podobné štěstí jako předtím Plášek před Hniličkou. Vítězství pak zařídili domácím Moravec a Šachl.

"Znojmo velmi dobře bránilo, hrálo celoplošně a polovinu zápasu jsme měli s jejich hrou problémy. Navíc jsme dostali v závěru druhé třetiny nešťastný gól, ale zaplať Pánbůh se nám podařilo hned v úvodu třetí třetiny vyrovnat," řekl liberecký trenér Josef Paleček a dodal: "Na konci zápasu jsme měli víc sil a to asi rozhodlo o výsledku. Bylo to možná i proto, že jsme hráli až do konce na čtyři útoky, zatímco soupeř jen na tři." Trenér poražených Miroslav Hořava podotkl: "Liberec vyhrál díky tomu, že dokázal až do konce disciplinovaně dodržovat svůj herní systém."

Bílí Tygři Liberec - Znojemští Orli 3:1 (0:0, 0:1, 3:0). Branky a nahrávky: 42. Rataj (P. Rozsíval), 51. J. Moravec (Vaic, Šachl), 58. Šachl (Vaic, Podkonický) - 40. Plášek (Haman). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváků: 5391.

Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Holub, Richter, Jiří Hanzlík, Krstev, Derner - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, P. Rozsíval - Pajič, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.

Znojmo: Trvaj - Čakajík, Jareš, Mojžíš, Šmach, Bičánek, Němeček, od 21. navíc Heš - Kraus, Dopita, R. Erat - Ludvík, Pucher, Uram - Ondřej, Haman, Plášek, od 21. navíc Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.

Pořadí Tipsport extraligy po 44. kole: 1. Slavia 91, 2. Liberec 85, 3. Hamé 76, 4. Vítkovice 74, 5. Pardubice 65, 6. Znojmo 65, 7. Sparta 63, 8. České Budějovice 63, 9. Třinec 62, 10. Plzeň 56, 11. Karlovy Vary 55, 12. Kladno 52, 13. Litvínov 50, 14. Vsetín 25.