Fotbalový šlágr v Liberci nabídl šest gólů

11. září 2012

Fotbalisté Liberce remizovali ve šlágru 13. kola Gambrinus ligy s pražskou Slavií 3:3. V atraktivním utkání vedli domácí dvakrát o dvě branky, ale slávisté ve druhém poločase skóre vyrovnali. Třetí gól vstřelil Pavel Fořt v devadesáté minutě zápasu. Po třech porážkách se opět dočkala výhry Sparta, která porazila poprvé v líze Mladou Boleslav, tentokrát 4:2. Ostrava vyhrála nad Jabloncem 2:1 a Slovácko remizovalo s Olomoucí 2:2.

Slovan i dnes udržel na domácím trávníku podzimní neporazitelnost a byl blízko i vítězství, ale střídající Fořt zajistil v poslední minutě Pražanům bod. Hosté se po zápase cítili poškozeni kvůli dvěma sporným situacím - po ruce Zápotočného se podle nich měla kopat penalta, při třetím inkasovaném gólu avizovali postavení mimo hru.

Slávisté, kteří nastoupili bez potrestaného brankáře Kozáčika, začali aktivně a kombinačními akcemi přehrávali liberecké hráče. Již ve třetí minutě po akci Šventa Hrdlička z velkého vápna pálil nad Čechovu branku, o čtyři minuty později po průniku Vlčka nezpracoval míč Pešír a nedokázal ani vystřelit. Nečekaně však uhodilo z první akce domácích. V lize poprvé od začátku chytající Slovinec Šeliga na velkém vápně neudržel centrovaný míč a Holenda pohodlně do opuštěné branky otevřel skóre. Obdržená branka vzala hostům vítr z plachet. Papouškovu střelu po čtvrthodině hry ještě zblokovali obránci Slavie a Hološko následně pálil do boční sítě. Ale další chybu Šventa, který se nechal předskočit Hološkem, už domácí záložník proměnil ve druhou branku, když po zemi prostřelil Šeligu. Brzy na to přišel ve 25. minutě první sporný moment, kdy rozhodčí Damková nechala pokračovat ve hře po ruce Zápotočného ve vápně. Na severu Čech se dál hrál rychlý fotbal a akce se střídaly na obou stranách. Ve 29. minutě si hostující Vlček přehodil i brankáře, ale dostal se z úhlu a akci nezakončil. Už o minutu později Jarolím odcentroval z pravé strany, Hrdličkovu hlavičku stačil ještě Čech vyrazit, ale proti dorážce slávistického záložníka z pěti metrů již neměl šanci. Ze snížení se hosté dlouho neradovali. Za tři minuty Šeliga jen vyrazil Holendovu hlavičku a Pospěch dopravil míč do prázdné branky. Střelec i Holenda však podle všeho byli v ofsajdu.

Vstup do druhého poločasu vyšel hostům a ve 49. minutě podruhé snížili na rozdíl jedné branky. Brankář Čech vyrazil střelu Pitáka jen před sebe, Pešír se šikovně vyhnul Košťálovi a poprvé ve slávistickém dresu skóroval. Slavia pak měla převahu, hrála velice aktivně a neustále se tlačila před domácí branku. Vlček však bez přípravy pálil těsně vedle. Hosté hru roztahovali do stran, po nichž pronikali hlavně Švento s Krajčíkem a hodně starostí dělali domácím obráncům Pešír s Vlčkem. Centr Krajčíka v 80. minutě vyboxoval Čech míč jen k Pitákovi, ale tomu střela nesedla, a když si cestu do sítě nenašla ani jeho střela přes hlavu, zdálo se, že domácí výhru udrží. V poslední minutě však vybojoval Piták míč na Hodúrovi a střídající Fořt i za přispění Šinglára vyrovnal.

Výsledky 13 .kola:

Slovan Liberec - Slavia Praha 3:3 (3:1)

Branky: 11. Holenda, 20. Hološko, 33. Pospěch - 30. Hrdlička, 49. Pešír, 90. Fořt
Rozhodčí: Damková - Filgas, Ondo. ŽK: Hološko - Krajčík, Latka
Diváci: 5485

Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů (46. Hamouz) - Hološko (59. Hochmeister), Papoušek, Hodúr, Pudil - Pospěch (78. Matula), Holenda. Trenér: Lavička

Slavia: Šeliga - Krajčík, Latka, Suchý, Hubáček (80. Zábojník) - Piták, L. Jarolím, Hrdlička, Švento - Vlček (86. Adauto), Pešír (75. Fořt). Trenér: K. Jarolím

Fotbalisté Slovácka remizovali s Olomoucí 2:2, když Sigma dokázala odpovědět na vydařený úvod domácího týmu. Na vedoucí branku Sowunmiho zareagovali Hanáci trefami Rojky a Michala Hubníka a během čtyř minut skóre otočili. Dvacet minut před koncem zachránil Slovácku, které už sedm zápasů po sobě nevyhrálo, alespoň remízu Ivana.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branka: 7. Sowunmi, 70. Ivana - 45. Rojka, 49. M. Hubník
Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Novák. ŽK: Palinek - R. Hubník, Špiláček, Onofrej
Diváci: 4512

Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek (59. Ivana) - Petržela (83. Malchárek), Polách, Petr Pavlík, Róth - Sowunmi, Malár (89. Ordoš). Trenér: Levý

Olomouc: Lovásik - Randa, Kovář, Hudec, R. Hubník - Rýdel, Špiláček, Onofrej, Pečnik (24. Rojka) - Vyskočil (73. Horáček), M. Hubník (83. Glos). Trenér: Uličný

Fotbalisté pražské Sparty ukončili čekání na výhru v nejvyšší soutěži, které se táhlo déle než měsíc od 15. října. Úřadující čeští mistři dnes částečně pozastavili svůj podzimní propad, když na Letné po předchozích třech prohrách zdolali Mladou Boleslav 4:2. Výhru Sparty zařídili přesnými trefami Došek, Poláček, Herzán a Slepička, za hosty korigovali Simr s Peckou.

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:2 (1:1)

Branky: 24. Došek, 50. Poláček, 66. Herzán, 90+3. Slepička - 31. Simr, 89. Pecka
Rozhodčí: Královec - Chytil, Pokorný. ŽK: Petráš, Šimák - Matějovský, Palát
Diváci: 3150

Sparta: Blažek - Petráš, Petrouš, Lukáš, Kadlec - Zd. Pospěch, Herzán (75. Zelenka), Hašek (81. Šimák), Poláček - Matušovič (46. Slepička), Došek. Trenér: Griga

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Vít, Brezinský, Palát - Kysela, Pecka, Matějovský, José Pires (69. Čáp) - Simr, Kulič (76. Sviták). Trenér: D. Uhrin mladší

Góly Michala Papadopulose mají v letošní sezoně pro fotbalovou Ostravu cenu zlata. Útočník Baníku dnes svým zásahem ze 75. minuty skolil Jablonec, který na zasněžených Bazalech nakonec prohrál 1:2. Papadopulos vsítil pátou branku v letošním ligovém ročníku a pokaždé tím přispěl k vítězství svých barev.

Baník Ostrava - FK Jablonec 97 2:1 (1:1)

Branky: 44. Žůrek, 75. Papadopulos - 19. Michálek
Rozhodčí: Adámek - Goňa, Večeřa. ŽK: Klimpl - Kordula, Michálek, Nesvadba
Diváci: 2590

Ostrava: Raška - Hoffmann, Klimpl, Besta, Čížek - Rajtoral, Bystroň, Slončík (70. Magera), Metelka (44. Lukeš) - Papadopulos, Žůrek (78. Čoupek). Trenér: Hapal

Jablonec: Špit - Pončák, Drobný, Hrotek, Nesvadba - Michálek, Hušek, Kordula (81. Smíšek), Klapka, Baránek - Šenkeřík (87. Grubhofer). Trenér: Rada