Fotbalové Teplice stále drží neporazitelnost

28. září 2003

Fotbalisté Teplic navázali na středeční vítězství v Poháru UEFA na hřišti Kaiserslauternu a vyhráli v devátém kole Gambrinus ligy na Žižkově nad domácí Viktorií 1:0. Jediný gól vstřelil ve 44. minutě Petr Voříšek. Teplice se dostaly na druhé místo o čtyři body za Ostravu, naopak Žižkov získal v uplynulých šesti utkáních jediný bod a je předposlední.

Na Žižkově byl k vidění jen průměrný fotbal, v úvodních deseti minutách prakticky bez šancí. Ve 13. minutě pronikal do šestnáctky hostí Oravec, ale přes Lengyela neprošel. Za dalších deset minut byli v dobré šanci Severočeši. Horváth přihrál Voříškovi a jeho střelu vyrazil Pižanowski na roh. V závěru první půle se hosté dočkali. Trestný kop z 25 metrů zahrával Verbíř nakrátko na Voříška a jeho tečovaný pokus skončil v sití domácího gólmana. Pražané kazili rozehrávku a na obranu Teplic nemohli nic vymyslet. Nebezpečnější byli i nadále hosté, které se snažili rozhodnout z brejků. Viktoria vytěžila ze své snahy jen Oravcovu hlavičku a střelu střídajícího Janouška, která mířila vedle. Domácí tak nedali gól ani v pátém utkání v řadě. Naopak Teplice ještě v letošní sezóně neprohrály.