Fotbalisté Baníku o výhře nad Hradcem rozhodli dvěma góly v nastavení

13. srpen 2023 06:20

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili ve 4. ligovém kole nad Hradcem Králové 2:0 a připsali si první výhru v sezoně. Oba góly dali Buchta a Tanko až v nastaveném čase v 92. a 96. minutě.

„Odehráli jsme velice dobrý zápas. V první půli jsme jasně dominovali a vytvořili si dvě stoprocentní gólové šance. Škoda jen, že jsme je neproměnili. Z mužstva bylo cítit, že chce dnes za každou cenu vyhrát. Že to přišlo až v závěru utkání, o to je to krásnější,“ chválil výkon týmu trenér Pavel Hapal.

Klíčový vítězný gól vstřelil v 92. minutě střídající David Buchta a zakončením pravou šajtlí z pravé strany do vzdálenějšího horního růžku překvapil nejen brankáře soupeře Bajzu, ale možná všechny na stadionu.

Buchta tak vykoupil exhradeckého útočníka Filipa Kubalu, který se stal v létě posilou Baníku a zatím čeká na první gól. Proti svému bývalému klubu měl dvě skvělé šance. Buchtovi speciálně poděkoval.

Baník má po čtyřech odehraných kolech čtyři body a příští neděli nastoupí na hřišti pražské Slavie.