FC Vysočina je v první lize

19. květen 2012
Zprávy z

Fotbalisté FC Vysočiny budou příští sezonu hrát Gambrinus ligu. Postup do nejvyšší soutěže vybojovali v sobotním 29. kole druhé ligy, když na domácím stadionu porazili Třinec 3:0.

3150 diváků od začátku hnalo jihlavský tým za postupovým snem. V 15. minutě utkání poslal Vysočinu do vedení útočník Tomáš Sedláček. Klíčový moment přinesla 25. minuta, kdy na polovině hřiště fauloval zezadu Stanislava Tecla hostující obránce Daniel Rehák, který za zákrok dostal červenou kartou.

FC Vysočina je v první lize

Oslabený Třinec nedokázal Jihlavě vzdorovat, v druhém poločase přidali další branky ještě Stanislav Tecl a Karol Karlík, Jihlava tak porazila Třinec 3:0 a bude v příští sezoně podruhé v historii klubu hrát v nejvyšší domácí soutěži.