Čeští parahokejisté podlehli Korejcům 1:4 a skončili na MS čtvrtí

4. květen 2019 16:01

Čeští parahokejisté prohráli v utkání o 3. místo na domácím mistrovství světa v Ostravě s Koreou 1:4 a medaile jim opět unikla. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy při šesté účasti na jubilejním desátém šampionátu vyrovnali čtvrtým místem nejlepší výsledek z let 2012 a 2013.

Korejci se dostali do vedení v 11. minutě, kdy po přihrávce I Čong-kjonga zakončil do odkryté branky Čung Sung-hwan. V čase 19:06 zvýšil na 2:0 I-Ču Sung, který ujel sám na Michala Vápenku, přehodil si puk pod sáňkami z pravé ruky na levou a úspěšně zakončil.

Po šancích na obou stranách se dočkali branky i domácí ve 24. minutě. Puk se odrazil ke Zdeňku Krupičkovi, který překonal I Če-unga. V přesilové hře mohl vyrovnat Zdeněk Hábl, ale trefil horní tyč. Další možnost měl Michal Geier.

Češi při tlaku nedokázali korejského gólmana překonat. Přestože svůj tým držel i Vápenka, při úniku tří Korejců na dorážku Čung Sung-hwana už nestačil. Výhru ještě pojistil I Čong-kjong.