Čeští fotbalisté rozstříleli San Marino

11. září 2012

Nejhorší fotbalová reprezentace ze všech evropských zemí neměla v Liberci nárok. Česko porazilo San Marino bez potíží 7:0. Utkání na stadiónu U Nisy tak posloužilo českým fotbalistům v podstatě jen jako rozcvička na středeční duel v Irsku.

Čeští fotbalisté splnili vše, co si předsevzali. Získali tři body, nastříleli hodně gólů, nikdo nedostal žlutou kartu, nikdo se nezranil a diváci se bavili. Navíc se také prosadili útočníci. Až na Lafatu se trefili všichni. Kanonádu načal do poločasu Kulič. Do poločasu ještě přidali po kombinačních akcích góly Polák, Baroš a Koller. Ve druhé půli se s chutí hrající Češi prosadili ještě třikrát. Do střelecké listiny se zapsali Jarolím a podruhé v utkání Koller a Baroš. Ten dorazil slaboučké San Marino gólem na 7:0.

Výsledky kvalifikační skupiny D:

ČESKO-San Marino 7:0 (4:0),
branky: 28. a 68. Baroš, 43. a 52. Koller, 15. Kulič, 22. Polák, 49. Jarolím. Rozhodčí: Alijev - Husejnov, Asadov (všichni Ázerb.). ŽK: Domeniconi (San Marino). Diváci: 9514.

Sestava Česka:
P. Čech - Ujfaluši, Grygera, Rozehnal (46. Zápotočný), Jankulovski - Jarolím, Rosický (64. Plašil), Polák - Baroš, Koller, Kulič (46. Lafata). Trenér: Brückner.

Sestava San Marina:
F. Valentini - Vannucci, Della Valle, Bacciocchio, Albani - C. Valentini, Masi (69. Crescentini), Domeniconi, Moretti (54. Marani), Andreini (82. Mariotti) - Selva. Trenér: Mazza.

Wales-Slovensko 1:5 (1:3),
branky: 37. Bale - 32. a 38. Mintál, 14. Švento, 51. Karhan, 59. Vittek. Rozhodčí: Van Egmond (Niz.). Diváci: 28.493.

Sestava Walesu:
Jones - Gabbidon, Duffy, Edwards (58. Ledley), Nyatanga - Bale, Koumas, Robinson, Davies (88. Cotterill) - Bellamy, Ernshaw (46. Parry).

Sestava Slovenska:
Čontofalský - M. Petráš, Varga, Ďurica, Kratochvíl - Petráš, Kozák, Karhan (67. Krajčík), Švento - Mintál (71. Hodúr) - Vittek (77. Hološko)

Kypr - Irsko 5:2,
branky: 10. a 50. z pen. Konstantinu, 60. a 75. Charalambides, 16. Garpozis - 8. Ireland, 44. Dunne. ČK: 78. Dunne (Ir.). Rozhodčí: Batista (Portug.).