Českobudějovičtí hokejisté si zahrají extraligu i příští rok, do baráže jde Mladá Boleslav

18. březen 2009

Hokejisté Mladé Boleslavi budou hrát baráž o udržení v O2 extralize. Definitivně o tom rozhodla prohra Středočechů v domácím zápase skupiny o udržení s Českými Budějovicemi 1:2.

Domácí Nouza sice už v 5. minutě otevřel skóre, jenže v dalším průběhu zápasu ve snaze přidat pojišťovací branku až příliš tým trenéra Šindela zapomínal na zadní vrátka a toho Jihočeši využili. Ještě v první části z rychlého brejku skóroval Huml a v závěru druhé třetiny zajistil obrat Gulaš.

V poslední třetině se domácí snažili alespoň o vyrovnání, jenže ta snaha byla příliš křečovitá a hosté si těsné vedení s přehledem pohlídali.

Ve druhém zápase skupiny o udržení prohrálo Kladno se Znojmem 2:3 v prodloužení.

Výsledek: BK Mladá Boleslav - Mountfield České Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 5. Nouza (J. Novák, R. Král) - 12. Huml (M. Hudec, Melichárek), 39. Gulaš (Šimánek, Melichárek). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2500.